skip navigation

Tournaments

Shootout and Racing results

Atom AA

Shootout  WF Maroons  1st
                      Fort Frances Canadians  2nd

Fastest Skater  Terran Enge from Fort Frances  1st
                                   Pacey Adduono from Neebing Hawks  2nd

Atom A

Shootout  Neebing Thunderhawks 1st
                      Neebing Wildhawks  2nd

Fastest Skater - girl   Olivia Vinet from TBW Atom Queens  1st
                                                Helena Spence from Current River 2nd
                                  -boy  Jaxson Schep from Nbg Thunderhawks  1st
                                               Jake Spithoff from Norwest  2nd

Novice

Shootout  Neebing Thunderhawks  1st
                       Norwest Stars  2nd

Fastest Skater- girl  Lily Comeau from Nbg Thunderhawks 1st
                                             Prestyn Angove from Nbg Hawks  2nd
                               -boy  Jacob Walker from Nbg Blackhawks  1st
                                            Alex Lemmetty from Nbg Hawks  2nd

 

Playoff Rounds

Atom AA

Semi final  

Sun, Feb 3 8:00 am TC#1  Neebing Hawks (3) vs WF Maroons (2)

Championship

Sun, Feb 3 11:45 am TC#1  Neebing Hawks  (1) vs Ft Ftrances Canadians (3)

Atom A

Quarter Finals

Sat, Feb 2  6:00 pm TC#1     Neebing Wildhawks  (7)   vs 
                                                              Neebing  Thunderhawks (1)
                       6:15 pm TC#2     TBW Atom Queens (3) OT   vs   
                                                              Neebing Hawks (2)
                       7:00 pm TC#1    Current River (2)   vs    WF Maroons (7)
                       7:15 pm  TC#2    Norwest Stars (3)  vs    KC Whalers (6)

Semi finals

Sun, Feb 3  TC#1  10:30 am  TBW Queens (3)  vs  WF Maroons  (0)
                         TC#2   10:45 am  Neebing Wildhawks  (1)  vs KC Whalers  (2)

Championship

Sun, Feb 3  3:15 pm TC#1 TBW Queens  (1) vs  KC Whalers (3)

Novice  

Semi finals

Sun, Feb 3  TC#2   8:15 am    Dryden  (7)  vs Wildhawks  (6)  (B side)
                        TC#1    9:15 am    Blackhawks   (3)  vs  Hawks  (4)  OT  (A side)
                        TC#2    9:30 am    Norwest Stars  (4) vs  KC Bruins (8)  (B side)

Championship

Sun, Feb 3  TC#1  1:00 pm  (B side)  Dryden Renegades (11) vs KC Bruins (6)
                         TC#1  2:15 pm  (A side) Neebing Hawks  (0) vs  Neebing Thunderhawks (1)

           


CLICK HERE FOR TOURNAMENT REGISTRATION FORMS

Novice

TEAM NAME GAME #1 GAME #2 GAME #3 GAME #4 TOTALS % RANK/SEED
Neebing Hawks PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA
2 8 3 2 14 9 0 3 4 2 9 4 6 34 20 +14 2nd
Neebing Thunderhawks PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA
2 5 0 2 5 0 2 6 1 2 4 1 8 15 2 .+13 1st
Neebing Wildhawks PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA
0 0 5 0 4 6 2 4 3 2 8 5 4 16 19 -3 5th
Neebing Blackhawks PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA
2 6 1 1 7 7 2 5 0 0 1 4 5 19 12 +7 3rd
Norwest Stars PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA
0 3 8 0 0 5 0 0 5 0 0 5 0 3 23 -20 7th
KC Bruins PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA
0 1 6 2 6 4 2 6 0 0 4 11 4 17 21 -4 4th
Dryden Renegades PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA PTS GF GA
0 9 14 1 7 7 0 1 6 0 5 8 1 21 35 -14 6th